real estate menu left
real estate menu right
real estate company logo
Start Zgromadzenie ruchy i stowarzyszenia
ruchy i stowarzyszenia
Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM) PDF Drukuj Email

Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM), reaktywowana w 1985r. organizacja dla dzieci, istniejąca przed II wojną światową pod nazwą Krucjata Eucharystyczna (zaszczepiona na terenie Polski przez św.Urszulę Ledóchowską w 1925r). Celem jest formowanie dzieci do przyjaźni z Chrystusem, do życia Eucharystią, pracy nad sobą i zaangażowania społecznego.

Więcej…
 
chór Promyki Słoneczne PDF Drukuj Email

Dziecięcy Chór "Promyki Słoneczne" powstał wiosną 1988 r. pod natchnieniem matki Urszuli Ledóchowskiej, pięć lat po jej beatyfikacji, a rok przed sprowadzeniem jej relikwii z Rzymu do domu macierzystego w Pniewach koło Poznania. Dlatego też matka Urszula jest Patronką tych śpiewających dzieci. Nazwa chóru pochodzi z napisanego przez nią wiersza, który stał się hymnem zespołu: "O Panie, niech będę jak promyk słoneczny...".
W chórze śpiewa ponad sto dzieci w wieku od 7 do 17 lat i już tyle samo jest absolwentów. Inicjatorką, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest s. Daniela Jankowska, urszulanka Serca Jezusa Konającego.

Podstawowym zadaniem "Promyków Słonecznych" jest oddawanie czci Bogu poprzez śpiew liturgiczny. Liturgiczny charakter chóru w znacznej mierze decyduje o profilu repertuarowym, który obejmuje chorał gregoriański oraz utwory wielogłosowe kompozytorów dawnych i współczesnych.

Chór "Promyki Słoneczne" jest także zespołem koncertującym. Dzieci śpiewają w Polsce i za granicą, szerząc rodzimą kulturę muzyczną. Zespół był zaproszony z koncertami do Finlandii, Austrii, Francji, dwukrotnie do Danii, kilkanaście razy do Niemiec. Największym wydarzeniem był koncert w Castel Gandolfo dla Ojca Świętego Jana Pawła II w sierpniu 1993 r.

Chór w ciągu dziesięciolecia istnienia nagrał pięć kaset magnetofonowych oraz cztery płyty CD: z kolędami, z Akatystem do Ducha Świętego, z Akatystem ku czci Bogurodzicy i z pieśniami eucharystycznymi. Jest zrzeszony w Polskiej i Światowej Federacji Pueri Cantores.

Dzieci starają się głosić chwałę Jezusa Chrystusa nie tylko śpiewem, ale także kształtowaniem swojej osobowości, by coraz radośniej służyć swoimi talentami, sumienną pracą i obowiązkowością własnym rodzinom i tym wszystkim, z którymi się spotykają i którym śpiewają.

 
Olafitki PDF Drukuj Email

stowarzyszenie byłych uczennic szkoły pniewskiej prowadzonej przez Zgromadzenie, założone w 1924 r. przez św.Urszulę Ledóchowską. Aktualnie skupia ok. 300 byłych wychowanek.

 
Krąg EMAUS PDF Drukuj Email

krąg osób świeckich pragnących żyć radami ewangelicznymi w duchu św.Urszuli Ledóchowskiej i przedłużać w świecie misję Zgromadzenia. Założone w 1978 r. w Polsce, obecnie liczy 11 członków.

Więcej…
 
Fraternite Seculiere Ursuline PDF Drukuj Email

założone w 1979 r. we Francji. Obecnie skupia ok. 20 osób. Cel: jednoczy osoby świeckie pragnące żyć i działać charytatywnie w duchu św. Urszuli Ledóchowskiej.

 
Przyjaciele misji PDF Drukuj Email

wspólnota osób świeckich (rodziny, osoby samotne, młodzież) założona w 1980 r. we Włoszech. Liczy obecnie ok.120 osób. Cel: osobista formacja religijna w duchu św. Urszuli i organizowanie pomocy misjom urszulańskim w Tanzanii. W Polsce w różne akcje pomocy misjom włącza się wiele sióstr katechetek, a jedna z sióstr w Pniewach, prowadząc intensywną akcję informacyjną, w parafiach zdobywa znaczące środki na ten cel.

 
Wspólnota "czwartków papieskich" PDF Drukuj Email

skupia ok. 50 osób. Założona w 1979 w Warszawie. Cel:modlitwa w intencji Jana Pawła II i studium Jego nauczania. Spotkania odbywają się regularnie 2 razy w miesiącu (dom urszulanek SJK przy ul. Wiślanej 2).

Więcej…
 
Koło przyjaciół św. Urszuli w Pniewach PDF Drukuj Email

Po uroczystościach związanych z ogłoszeniem m. Urszuli 31. 10. 1997 roku Patronką Archidiecezji Poznańskiej, zrodziła się myśl, by na terenie Pniew, gdzie św. Urszula pracowała dla dobra wielu ludzi, powstało Koło Przyjaciół Jej imienia, które by kult Świętej pogłębiało i rozszerzało.

Więcej…
 
FORUM MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email

W dniach 22-24 maja 1998 odbyło się w Pniewach I Forum Młodzieży Urszulańskiej. Było ono wynikiem pomysłu, jaki już wcześniej zrodził się z przekonania, że nasza Założycielka może być zarówno orędowniczką jak i wzorem, także na obecne czasy i także dla człowieka młodego. Jak wynika z wypowiedzi młodzieży po spotkaniu - rzeczywiście tak jest.

Więcej…
 




Stworzone dzięki. XHTML / CSS.

Google
na świecie w urszulanki.pl